Strzelno moje miasto 3

Społecznościowe

25 Finał WOŚP

 

wosp2017.jpg

25 Finał WOŚP

 

Wielka sprawa, wielkie granie i drugiemu pomaganie. Tym krótkim zdaniem można skwitować to, co dzisiaj i od 25 lat dzieje się w Polsce, a także od wielu lat za granicami naszej Ojczyzny. Jurek Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to setki tysięcy uratowanych istnień ludzkich, tych maciupeńkich wcześniaków, noworodków, dzieci, a także ludzi w podeszłym wieku. 

Pamiętam jak 24 lata temu odwiedził mnie z puszką jeden z pierwszych strzeleńskich wolontariuszy Piotr Lewandowski - instruktor MGOKiR. Od 1995 r. rozpoczęła się moja przygoda ze strzeleńskim Sztabem WOŚP. Od samego początku w Orkiestrze grał niezapomniany śp. Lech Gierba i wielu, wielu innych wolontariuszy, których w tych kilku zdaniach trudno wymienić. Na szczęście zachowały się w zbiorach kronikarskich Piotra nazwiska wolontariuszy - młodych strzelnian o wielkich sercach. To było coś wspaniałego, tym bardziej, że efekty naszych zbiórek zaczął odczuwać również nasz szpital w postaci aparatury oznakowanej logo Orkiestry - Serduszkiem. Dziś to dzieło kontynuowane jest przez wolontariuszy skupionych w Międzyszkolnym Sztabie przy Zespole Szkół działającym na terenie Strzelna i Jezior Wielkich. 

Problemy zdrowotne sprawiły, że mimo zaproszenia na koncert i wielką licytację (15 stycznia 2017 r. godz. 17:00 siedziba MGOKiR - byłe Kino) nie wezmę w niej udziału. Jeszcze wczoraj snułem takie plany, byłem z małżonką i synem Tomkiem w Gnieźnie na Gali..., ale o tym przy kolejnym wejściu. Dzisiaj w Strzelnie, Polsce i w różnych zakątkach świata gra WOŚP i to jest najważniejsze. Trzymam kciuki za strzeleńsko-jeziorańskie "Granie".
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
 

Marian Przybylski