Strzelno moje miasto 3

Hobby

Przebudowa bloga trwa

 

Podlaskie klimaty.jpg

Przebudowa bloga trwa

 

Od kilku dni obserwuję przeloty gęsi z południowego-zachodu na wschód. Lecą tysiące przedstawicieli tego gatunku. W czwartek na linii Lasów Miradzkich zaobserwowałem wielki, kilkukilometrowy klucz, składający się z kilkudziesięciu mniejszych kluczy. Widok niesamowity, takiej ilości gęsi w jednym zgrupowaniu jeszcze nie widziałem - idzie wiosna. 

A póki co, dokonuję przebudowy bloga, a wszystko to, by czytelnik mógł łatwiej dotrzeć do artykułów archiwalnych. Od kilku dni tematycznie segreguję i kompletuję artykuły, szufladkując je w 20 kategoriach. Być może, w miarę postępowania prac przybędzie jeszcze kilka kategorii, czego na obecnym etapie nie da się przewidzieć. Dotarcie do artykułów archiwalnych jest bardzo proste. W prawym pasku zakładek pod wyszukiwarką mamy "KATEGORIE", a pod nimi na czerwono, alfabetycznie uporządkowane tematy. Wystarczy najechać na temat i kliknąć. Wyświetli się strona ze zwiastunami artykułów, a wówczas kliknąć "czytaj dalej" i temat się wyświetli. 

Tytuł kategorii wyjaśnia wszystko, np.: "Gmina - wsie" - znajdziecie tam dzieje miejscowości gminy Strzelno oraz różne wydarzenia z terenu; "O kolei dworcach i drogach" - wszystko o dziejach komunikacji regionalnej; "Spacerkiem po Strzelnie" zawiera wszystkie artykuły z tego popularnego cyklu; itd., itp. Do uporządkowania jest około 770 artykułów na blogu Strzelno moje miasto. Dotychczas uporządkowaniu poddałem ok. 130 artykułów, zatem. proszę o cierpliwość. Tymczasem zapraszam do czytania i przypominania sobie ciekawostek z przeszłości. 

Marian Przybylski